18 Ocak 2010 Pazartesi

KIRIKKALE’DEN ALTERNATİF GENÇLİK HAFTASI HABERLERİ

KIRIKKALE’DEN ALTERNATİF GENÇLİK HAFTASI HABERLERİ

Alternatif Gençlik Haftası'nın içi yakın zamanda doldurulmaya başlandı Kırıkkale'de ve hala devam ediyor süreç : )Yeni yeni fikirler geliyor her geçen gün aklımıza...

Neler var peki Kırıkkale Toplum Gönüllülerinin Gündeminde?

Üniversitenin hemen yanında,yurtların bir arada olduğu bir cadde var,Yurtkur Caddesi'nde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Yurtkur Caddesi o hafta stantlar ile donatılacak,Üniversite Öğrenci kulüpleri daha çok duyurabilecekler seslerini.Öğrenci değişim programları Erasmus,Farabi..vb tanıtılacak, Üniversiteler bünyesinde bulunan Sağlık Kültür Spor Dairelerindeki imkanlardan bahsedilecek,Öğrenci Konseyi görünür olacak belki de bir çok Üniversite öğrencisi için.

İlde bulunan STK'ların tanıtımları,AB Projesi yazabilme konusunda atölyeler,Genç Şehir,Genç Satranç gibi aktiviteler yer alacak mesela.Sosyal Haklar Kıraathanemiz "Hayat Zor" oynayacak akranlarımızı bekliyor olacak.Kamikaze ve lunapark oyuncakları ile canlandırılacak alan,akşam saatleri yaklaştığında amatör gruplar sahne alacak,eğlence artacak...

Karikatürler çizilecek gençlik sorunları temalı...Barınma sorunu olduğunu dile getiren Can bu sorun baz alınarak resmedilecek mesela,sonrasında kendisine hediye edilecek bu karikatür.

Fikirler ortaya atılıyor,şekilleniyor ve Alternatif Gençlik haftası yaklaşıyor,daha daha neler yapabilirizi konuşmak üzere Kırıkkale Üniversitesinde ki öğrenci toplulukları temsilcileri ve ilde bulunan gençlik temsilcileri bir atölyede bir araya geliyor pek yakın zaman sonra.Üniversiteli gençleri, liseli gençleri, çalışan gençleri, okumayan gençleri nasıl dahil ederiz bu sürece düşünmekteyiz hala,heyecanlıyız : )

Kırıkkale'den Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder